Doechii – muzičarka sa tri Grammy nominacije, koju treba držati na oku u 2025. godini!

Pop pevačica i kantautorka FLETCHER predstavlja svoj drugi studijski album „In Search Of The Antidote“ koji donosi iskrene priče o ljubavi, egu i shvatanju sebe i svojih potreba. Izdanje donosi 11 novih pesama u prepoznatljivom pop stilu čija lirika ilustruje emotivno putovanje muzičarke na kom je istraživala sebe – ovaj projekat se tematski nadovezuje na debitantski album kantautorke pod nazivom „Girl Of My Dreams“, ali ovoga puta umetnica prodire dublje u sopstvene emocije. Posebno istaknuta numera je i novi singl „Pretending“ koji FLETCHER ističe kao jednu od najiskrenijih pesama sa albuma.

Doechii, američka reperka sa tri GRAMMY nominacije, proslavila se viralnim hitom „Yucky Blucky Fruitcake“ iz 2021. godine, nastavlja da niže neverovatne uspehe sa albumom „Alligator Bites Never Heal“ objavljenim u avgustu prošle godine, a sve više svetskih medija je ističe kao muzičarku koju treba držati na oku u 2025. godini!

Doechii je u novu godinu ušla sa spotom za pesmu „Denial Is A River“, koja obara sve rekorde slušanosti, a spot je zadobio pohvale brojnih zvezda, među kojima su Billie Eilish, SZA, GloRilla, Hayley Williams i Willow Smith. Spot u režiji Carlosa Acoste i Jamesa Mackela budi nostalgiju za humorističkim sitcom serijama iz devedesetih i u njemu gostuju mnoge zvezde kao što su Zack Fox, ScHoolboy Q, Rickey Thompson, Teezo Touchdown, Earl Sweatshirt, SiR, Baby Tate i DJ Miss Milan.

Pesma „DEnial Is A River“ stiže sa hvaljenog izdanja „Alligator Bites Never Heal“ kojim je Doechii ostvarila tri nominacije za prestižnu GRAMMY nagradu: za najbolji rep album, za najbolji rep nastup sa pesmom „Nissan Altima“ (koja je među top 100 najstrimovanijih pesama na američkoj Spotify listi), kao i nominaciju za najboljeg novog izvođača.

Kada je objavljen trejler za spot „Denial Is A River“ – inspirisan uvodnom špicom serije „Pod istim krovom“ – izazvao je lavinu komentara obožavatelja i kolega umetnika. Doechii je paralelno sa objavom muzičkog videospota otkrila i dva propratna skeča – „Doechii Slaps Brad Pitt“ i „LA ROSA DE DOECHII“. Comedy Central objavio je još jedan skeč, „Can I Hit That“ u kojem gostuje ScHoolboy Q.

Album „Alligator Bites Never Heal“ nalazi se na prvom mestu liste ’20 najboljih hip-hop albuma 2024.’ po izboru Rolling Stonea, i dospeo je u impresivnih top 10 njihove selekcije najboljih albuma 2024. Kritičari nekih od najvećih muzičkih medija, kao što su NPR, Paste, Consequence of Sound, Stereougum i UPROXX, takođe su pohvalili album kao jedno od najoriginalnijih izdanja godine.

Izvor: TOPFM-Universal Music Serbia
Foto: youtube printscreen

Ostavi komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.