Redmi K Pad zvanično predstavljen – Xiaomi izaziva iPad mini

Kompanija Xiaomi je otkrila dizajn Redmi K Pad tableta, prvog modela iz Redmi serije koji cilja na premijum segment. Ovaj model dolazi sa moćnim Dimensity 9400+ čipsetom, koji se očekuje i u budućim Galaxy Tab 11 modelima. Za poređenje, prošlogodišnji Redmi Pad Pro koristio je znatno slabiji Snapdragon 7s Gen 2 čip.

Za razliku od većeg 12,1-inčnog Redmi Pad Pro, novi K Pad će imati znatno kompaktniji ekran od 8,8 inča, što ga čini lakšim za nošenje i praktičnim za korišćenje jednom rukom – navodi Lu Weibing, direktor Xiaomi brenda.

U objavi na Weibu, Xiaomi je potvrdio da je Redmi K Pad direktno pozicioniran kao konkurencija Apple-ovom iPad mini-ju. Ekran nove Redmi tablete ima toliko visoku rezoluciju i osvežavanje, da su morali da ugrade dva drajvera za ekran, ali detalji o specifikacijama još uvek nisu zvanično potvrđeni.

Prema dostupnim informacijama iz nezvaničnih izvora, Redmi K Pad bi trebalo da ima:

8,8-inčni IPS LCD ekran

“3K+” rezoluciju

osvežavanje od 165Hz

punjenje od 67W
Kapacitet baterije za sada nije poznat.

Na poleđini tableta nalazi se natpis „Gamma Antenna“, iako još uvek nije jasno šta tačno predstavlja ta tehnologija.

Prema glasinama, početna cena u Kini biće oko 4.000 juana (oko 560 dolara), a zvanična premijera očekuje se zajedno sa Redmi K80 Ultra telefonom, koji takođe koristi Dimensity 9400+ čipset.

Izvor: Top Fm, GSMArena
Foto: Bigstock- Robson90

Ostavi komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.